З музею Тома Добре зникло серце королеви Анни Бретонської

Серце герцогині було викрадено із золотою капсулою

У музеї Тома Добре у французькому Нанті сталася крадіжка – зникла золота овальна капсула з серцем французької королеви Анни Бретонської. Про це повідомило видання Freshnews з посиланням на Daily Mail.

Місцеві владники закликають повернути старовинну цінну річ.

Чиновники кажуть, якщо злодіям сподобався блискучий золотий предмет, то вони мають зрозуміти, що історична цінність його набагато більша 100 грамів золота.

У капсулі знаходиться серце жінки, що у XV-XVI сторіччі двічі була королевою Франції.

Відомо, що зловмисники потрапили до музею, розбивши перед тим вікно, а потім викрали реліквію. За словами президента регіону Філіпа Гросавета, вони «заволоділи національної спадщиною».

Довідка. Анна Бретонська померла у віці 36 років 1514-го. Вона посіла трон у 1491 році і пробула на ньому до 1498-го. Цього ж року помер її чоловік Карл VIII. Рівно за рік Анна вийшла заміж вдруге – за Людовіка XII. Крім того, жінка мала ще один шлюб –  з головою Священної Римської імперії Максиміліаном I.

А ще вона була заручена з королем Англії з династії Йорків – Едвардом V. Його правління тривало протягом двох місяців 1483 року.

Коли Анна Бретонська померла, її поховали в Сен-Дені неподалік від Парижа. Її серце було покладено у золоту посудину. Капсулу зберігали в її родинній гробниці в Нанті, аби продемонструвати  її вірність Бретані.

 

dailymail.co.uk