Радовель стане найкращим селом в Україні

Село європейського типу з’явиться на Житомирщині

На Житомирщині зі звичайного села зроблять місцину європейського типу. Мова йде про Радовель, у якого з’явився спонсор Михайло Весельський. Про це повідомляє видання FreshNews.

Радовель, за словами місцевих мешканців, до цього  часу був звичайним та нічим не примітним селом. Бізнесмен Михайло Весельський – виходець з цих країв. Він завжди хотів досягти певного становища у суспільстві, аби потім мати можливість зробити рідне село найкращим в Україні.

facebook.com

Вчителі школи, в якій він навчався, говорили, що він був старанним хлопчиком.  Доброму вихованню Михайла посприяла також його мати – директорка цього закладу.

Чи не усі сфери життя зазнають змін у селі

Приблизно два роки тому Весельський приїхав у село з великими планами. Знайшов найкращих архітекторів та інженерів, і вони разом створили проекти школи, лікарні, дитячого садочку, палацу культури. І це ще не все. Бізнесмен збирається звести гостьовий дім для спеціалістів, інтернат для школярів з інших сіл, будинок для людей похилого віку, новий футбольний стадіон за стандартами УЄФА, а також торговельний центр з офісами для дрібних підприємців.

«Я хочу, щоб це село було найкращим в Україні», – заявив одного разу під час зустрічі з місцевими мешканцями чоловік.

Влітку 2017 року розпочалося зведення школи – для селян з’явилися робочі місця у галузі будівництва. Наразі відомо, що вже 1 вересня 2018 року діти підуть до нового закладу. Школу роблять з якісних матеріалів найвідоміших підприємств Європи, а Весельський особисто контролює процес вибору матеріалів. Заклад змінюється не лише зовні. Учителів відправили до Києва опановувати нові методики викладання своїх предметів.  Подбали і про дозвілля учнів – у школі збираються відкрити різні гуртки, наприклад, музику,  співи, танці, журналістські курси, кулінарне мистецтво, майстер-класи для візажистів та перукарів, тхеквондо та інші спортивні секції. Для цього запросять спеціалістів з усієї України і не тільки.

facebook.com

Вслід за школою нового вигляду набуде  і  галузь охорони здоров’я села. Наразі лікарів місцевого медзакладу відправляють на курси до Німеччини. Подбав Весельский і про невідкладну допомогу – купив карету швидкої допомоги із сучасним обладнанням.

Щодо аграрного бізнесу – у спонсора теж великі плани, він хоче, аби  кожна сім’я у селі займалася вирощенням ягід. Весельський вважає – це найприбутковіша справа. Він сам забирає готову продукцію і виплачує селянам чималі кошти. Вперше до такого заробітку  минулого року долучилися кілька родин, цьогоріч кількість бажаючих зайнятися цим значно зросло. У найближчому майбутньому чоловік планує побудувати тут підприємство з виготовлення джему.

Тетяна Кеда, багатодітна , с. Радовель:  «Ми вже не перший місяць спостерігаємо за змінами, які відбуваються у нашій громаді. За змогою беремо у них участь. Хочу, щоб побудували міні-завод для переробки ягід. Це нові робочі місця, діти не будуть шукати кращого за кордоном, як мій старший син, якому довелося заробляти гроші у Німеччині. У мене четверо дітей, і хочеться, щоб вони мали бажання лишитися у рідному селі, бо саме у ньому я вбачаю їхнє і своє майбутнє. Звичайно, бажаю, щоб керівництво села вболівало за громаду».

 

facebook.com

 

Авторка статті – Таїса Сухай